Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, partisinin Aydın İl Başkanlığı’nın Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuştu.
Başkan Çerçioğlu, tasarruf tedbirlerinin kreşler için geçerli olmaması gerektiğini söyledi.
Başkan Çerçioğlu, “31 Mart’ta Aydın’da yine birinci parti olduk.
Ama en önemlisi Türkiye’de birinci partiydik. Aydın’daki en büyük başarı, elbette il başkanımız, il yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe başkanlarımız ve tüm partili arkadaşlarımız sayesinde oldu.
Ama bu başarı kolay olmadı. Biz, 5 yıl boyunca belediye başkanlarımızla, milletvekillerimizle belediye meclis üyelerimizle, partili arkadaşlarımızla, gençlerimizle, kadınlarımızla çok çalıştık” dedi.
Çerçioğlu, “Kısa süre önce özellikle belediyelere yönelik tasarruf tedbirleri başlığı altında belediyelerin kreş bile açamaması gerçekten çok üzücü.
Bu tasarruf tedbirleri ülkemizde gerekli, ama kreş için geçerli olmamalı. Buradan tekrar sesleniyorum iktidar partisine tasarruf tedbirlerinde eğitimden tasarruf olmaz.
Geleceğimiz için, çocuklarımız için, gençlerimiz için yarınlarımız için. Ama biz Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler asla tasarruf tedbirlerinin arkasına sığınmayacağız” şeklinde konuştu.
Bu haber Haber Aydın editörleri tarafından derlenmiştir. İçerikle ilgili bilgiler açık kaynaklardan toplanmıştır.