Söke Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen yarıyıl etkinlikleri, Geleneksel Türk Gölge Oyunu Ustası Suat Veral ve Türkiye’nin ilk kadın Karagöz Sanatçısı Merve İlken’in sahnelediği Hacivat ve Karagöz gölge oyunu ile başladı. Söke Belediyesi Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonu’nda ücretsiz olarak gerçekleşen etkinlikler, öğrencilere unutulmaz anlar yaşatıyor.

23 Ocak Salı günü saat 13.00 ve 15.00’te yapılacak olan Hacivat ve Karagöz Gölge Oyunu ile devam edecek etkinliklerde; 24 Ocak Çarşamba günü iki seans halinde ’İki Bavul Dolusu’ adlı çocuk oyunu tiyatro sahnelenecek. 25 Ocak Perşembe günü, yine aynı saatlerde, By Harika İlizyon Gösterisi çocuklarla buluşacak. 27 Ocak Cuma günü ise yine iki seans halinde ’Shakespeare’in Perileri’ adlı tiyatro çocuk oyunu sahneye konacak.

Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan’ın çocuklara hediyesi, çocuklar kadar velileri de mutlu etti. Çocuklar yarı yıl tatilinde kültürel ve eğlenceli etkinliklerle buluşarak keyifli anlar yaşıyor.

Editör: Haber Merkezi