5 kilometre araç kuyruğu oluştu 5 kilometre araç kuyruğu oluştu

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı, Söke İlçe Jandarma Komutanlığı, Jandarma Asayiş Komando Timleri, Orman Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar personelinin katılımıyla Söke ilçesi Doğanbey Mahallesi'nde bulunan kahvehaneler ve işletmelerdeki vatandaşlar orman yangınlarına karşı uyarıldı.

Aydınlılara Uyarı Geldi (4)

OGM ve DKMP personelleriyle birlikte cam atıklar, sigara izmaritleri ve anız yakmanın orman yangın riskini artıran en büyük etkenler olduğuna dair bilgilendirmelerde bulunan jandarma ekipleri, 31 Ekim 2024 tarihine kadar ormanlık alanlara giriş yapmanın, ormanlık alana 4 kilometreye kadar yakınlıkta ateş yakmanın kesinlikle yasak olduğunu ve bu hususlarda gerekli denetim ve kontrollerin diğer tüm kurumlarca koordineli olarak aralıksız sürdürüleceğini belirtti.

Aydınlılara Uyarı Geldi-1

Orman yangınlarına karşı dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili 'her şey elimizde' mottosuyla bilgilendirmelerde bulunan ekipler, vatandaşlara el broşürleri dağıtılarak köy kahvehaneleri ve işletmelere broşürler astı.

Aydınlılara Uyarı Geldi (5)Aydınlılara Uyarı Geldi (6)Aydınlılara Uyarı Geldi (3)Aydınlılara Uyarı Geldi (2)

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın