EURO 2024 son 16 turundaki Türkiye-Avusturya maçında attığı golün ardından 'bozkurt' işareti yaparak gol sevincini yaşayan Merih Demiral'a UEFA'dan 2 maç ceza geldi. Verilen cezaya ülke genelinde tepkiler yağarken bir tepki de Aydınlı ülkücülerden geldi.

Aydınlı Ülkücülerden Merih Demiral’a Destek (2)

Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, hazırladığı "Türk olmak zordur. Çünkü dünya ile savaşırsın. Türk olmamak daha zordur. Çünkü Türk ile savaşırsın" yazılı pankartla cezaya tepki göstererek, Merih Demiral'a destek mesajı verdi.

Aydınlı Ülkücülerden Merih Demiral’a Destek
Pankartın asılmasının ardından açıklama yapan Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Hakan Karakuş, "Merih Demiral, milli formamızla gösterdiği performans ve bozkurt işaretiyle Türk milletine olan bağlılığını ifade etmiştir. Ona verilen bu ceza, milli kimliğimizin ve sembollerimizin hedef alındığını gösteriyor.

İncirliova ve Germencik’teki elektrik kesintileri vatandaşı bıktırdı İncirliova ve Germencik’teki elektrik kesintileri vatandaşı bıktırdı

Aydınlı Ülkücülerden Merih Demiral’a Destek (3)

Türk milleti olarak onun yanındayız ve ona yapılan haksızlığı kabul etmiyoruz. Bozkurt işareti, Türk milletinin tarihi ve kültürel bir sembolüdür. Ay-Yıldızlı formayı taşıyan sporcularımızı her zaman destekleyeceğiz" dedi.

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.