Açıklamasında Koçarlı Adnan Menderes Sulama Birliği’nin dönüm başına 290 lira ücret aldığını aktaran İğci, “Tarımsal sulamada kullanılan elektrik parasını zor ödüyoruz. Sondaj mı yaptırdınız?  Pompa mı aldınız? Elektrik parası mı ödediniz de bu parayı talep ediyorsunuz.

Aydınlı Muhtar Isyan Etti45

Hem barajdan su vermeyeceksiniz hem de yeraltı sondaj sularından hiçbir hizmet karşılığınız olmadığı halde 290 TL ücret alacaksınız.

Aydınlı Muhtar Isyan Etti45 (5)

Artezyenlerden dekar başı 290 TL alınan ücret, kanal şebeke cazibe suyundan alınan 590 TL ücret hangi akla hizmettir?  Bu fahiş fiyatları kim neye göre belirledi? Biz neyin parasını kime neden ödüyoruz?  Bize hangi hizmeti verdiniz de bu paraları talep ediyorsunuz? Derdiniz ne? Olmadı ektiğimiz ürünü mahsulü size verelim daha iyi.

Aydınlı Muhtar Isyan Etti45 (3)

Bize, üreticiye, çiftçimize neyin cezasını, eziyetini çektiriyorsunuz? Ekmemizi üretmemizi mi istemiyorsunuz? 45 liralık mazotla, 800 liralık gübreyle,  yüksek kredi faiz oranlarıyla,  bankalara tarım kredilere teslim olmuş durumda üreticimiz. Çiftçinin cebine paramı koydunuz da paramı kazandırdınız da bu ücretleri talep ediyorsunuz.

Aydınlı Muhtar Isyan Etti45 (4)

Buradan ziraat odalarına,  tarım İl ve ilçe müdürlüklerine ve etrafımız barajlarla çevrili olduğu halde Topçam Sulama Birliğini fesih edip  Koçarlı Sulama Birliğine teslim edenlerden, ayrıca Aydın Milletvekilimiz Mustafa Savaş’tan, Tarım Ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’dan, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konuda bu sorunumuza çare bulmalarını, çiftçimiz ve üreticimiz adına çözüm bekliyoruz. Çiftçi milletin efendisidir. Köleniz değil” ifadelerini kullandı.

Aydınlı Muhtar Isyan Etti45 (2)

Bu haber, Haber Aydın editörleri tarafından hazırlanmıştır.