Aydın tarımının tansiyonunu belirleyen pamukta sezon hareketliliği devam ederken, Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri pamuk tarlalarındaki kontrollerine devam ediyor. Beyaz altın için sahaya inen ekipler, pamuk zararlılarının takibinin yapılması ve sağlıklı bir bitki gelişim sürecinin sağlanması hedefiyle pamuk ekili arazilerde gözlem gerçekleştirdi. Yapılan incelemelerde çizgili yaprak kurdu ve yeşilkurt gibi zararlılara yönelik gözlemler yapılırken, üreticiler de bilgilendirildi.

Konu ile ilgili Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan paylaşımda ise “Pamuk ekili alanlarımızda bitki gelişim gözlemlerimiz devam etmektedir” ifadeleri yer aldı.

Aydın'ın ‘Beyaz Altın'ı Gözetim Altında 4Aydın'ın ‘Beyaz Altın'ı Gözetim Altında 5Aydın'ın ‘Beyaz Altın'ı Gözetim Altında 3Aydın'ın ‘Beyaz Altın'ı Gözetim Altında 2Aydın'ın ‘Beyaz Altın'ı Gözetim Altında 1

Aydın'da 23 yaşındaki genç hayatını kaybetti Aydın'da 23 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.