Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) maratonunda bu yıl da manzara değişmedi. Sınavın ilk Temel Yeterlilik Testi (TYT) için öğrenciler aileleriyle birlikte 1 saat öncesinde sınav merkezlerine geldi.

Aydın'da Yks Heyecanı 1

Sınav merkezleri önünde görevlilerce karşılanan öğrenciler salonlara yönlendirildi.

Aydın'da Yks Heyecanı 6

Birçok öğrenci sınav esnasında ter dökerken aileler de okul önlerinde ter döktü.

Aydın'da Yks Heyecanı 4

Her yıl olduğu gibi bu yıl da sınav merkezleri önündeki manzara değişmedi. Çocuklarının sınavdan çıkmasını bekleyen bazı veliler sınav merkezleri önünde bekleyerek Kur'an-ı Kerim okuyup dua ederken, bazı veliler ise öğrenciler kadar dışarıda heyecan yaşadı.

Aydın'da Yks Heyecanı 5

Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına kent genelinde polis ekipleri tedbir alırken, belgesini unutan yada sınav merkezini karıştıran öğrencilerin imdadına da yine polisler yetişti.

Aydın'da Yks Heyecanı 3

İl merkezinde 51 okulda gerçekleştirilecek olan YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) 14 bin 817 kişi, 9 Haziran Pazar günü 34 farklı okulda gerçekleştirilecek olan YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testi'ne (AYT) 10 bin 516 kişi, yine Pazar günü öğleden sonra gerçekleştirilecek olan YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi'ne (YDT) bin 936 kişi katılacak.

Aydın'da Yks Heyecanı 2

Son dakika: Aydın’da uçak düştü Son dakika: Aydın’da uçak düştü

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın