Son dakika: Aydın’da uçak düştü Son dakika: Aydın’da uçak düştü

Olay, Çine ilçesi Kavşit Mahallesi Koyunlar mevkiinde meydana geldi.

Aydın'da Önce Keşif Yaptılar, Sonra Çaldılar 2

Edinilen bilgiye göre bölgede bulunan bir kamu kurumuna ait iş makinesinin ucuna takılan kırıcı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. İhbar üzerine bölgeye giden Aydın İl Jandarma Komutanlığı JASAT ve Çine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri koordineli olarak hırsızlık olayını araştırmaya başladı. Hırsızlık olayının meydana geldiği zaman diliminin belirlenmesine müteakip olay yeri, çevresinde ve muhtemel kaçış istikametlerinde bulunan 27 kameraya ait toplam 108 saatlik görüntüyü inceleyen ekipler, şüpheli bir araç ile içerisinde bulunan 2 şahsın olayın meydana geldiği bölgede keşif yaptıktan bir gün sonra başka bir şahsa ait kamyonet ile en kısa anayolu kullanmayarak ara yollardan Muğla’nın Milas ilçesine gittiklerini tespit etti.

Aydın'da Önce Keşif Yaptılar, Sonra Çaldılar 3

Yapılan detaylı araştırma sonucu hırsızlık olayını A.D. ve Ö.D. isimli şüpheli şahısların gerçekleştirdiği tespit edildi. Yapılan çalışma sonucu çalınan kırıcı, A.D. isimli şüpheli şahsın Milas ilçesinde bulunan ikametinde ele geçirilerek kurum yetkilisine teslim edildi. Yakalanan 2 şüpheli, işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aydın'da Önce Keşif Yaptılar, Sonra Çaldılar 1

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın