Önceden belirlenen komisyonca gerçekleştirilen yarışmada, katılımcılar tecvit kuralları, metin tercümesi, okuma tarzı, ses ve makam gibi kriterlere göre derecelendirildi.
Yarışmanın sonunda, Erkeklerde Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma birincisi Muhammed İsmail Fevzi Sayı, Kadınlarda Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma birincisi Emine Bayraktar olurken, Hafızlık kategorisinde de Eyüp Yılmaz birinci oldu.
Dereceye giren yarışmacılar bölge finallerinde Aydın'ı temsil edecekler.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.