Aydın’da trafik güvenliği konusunda farkındalığın oluşturulmasına yönelik Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro personelleri tarafından verilen eğitimler aralıksız devam ediyor.

Aydın’da Çocuk Yaşta Trafik Bilincinin Oluşturulmasına Dikkat Çekildi 4

4-10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası’nda da çalışmalarına hız kazandıran ekipler, özellikle çocuklarda trafik bilincinin oluşturulmasının önemine dikkat çekiyor.

Aydın’da Çocuk Yaşta Trafik Bilincinin Oluşturulmasına Dikkat Çekildi 4

Bu çerçevede Eğitim Büro personelleri ve şahin ekipleri, “Hayatla Yarışılmaz” sloganıyla alışveriş merkezlerinde vatandaşlarla bir araya gelerek, trafik güvenliği eğitimi verdi.

Aydın’da Çocuk Yaşta Trafik Bilincinin Oluşturulmasına Dikkat Çekildi 6

Ailelere ve özellikle çocuklara verilen trafik eğitiminde bilgilendirici broşürler de dağıtılırken, etkinlikte emniyet kemeri, aşırı hız, yaya geçidi önceliği, hatalı sollama ve alkollü araç kullanma gibi birçok konuda vatandaşları uyararak çocuklara erken yaşta trafik kurallarını öğretmenin öneminin altını çizdi.

Aydın’da Çocuk Yaşta Trafik Bilincinin Oluşturulmasına Dikkat Çekildi 5

Toplumda trafik bilincini artırmak ve trafik kazalarını önlemek amacıyla gerçekleştirilen etkinliklerin aralıksız devam edeceği öğrenildi.

Aydın’da Çocuk Yaşta Trafik Bilincinin Oluşturulmasına Dikkat Çekildi 3Aydın’da Çocuk Yaşta Trafik Bilincinin Oluşturulmasına Dikkat Çekildi 2Aydın’da Çocuk Yaşta Trafik Bilincinin Oluşturulmasına Dikkat ÇekildiAydın’da Çocuk Yaşta Trafik Bilincinin Oluşturulmasına Dikkat Çekildi 1

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.