Kaza gece saatlerinde, Aydın-İzmir otobanı Efeler Çevreyolu yakınlarında meydana geldi.

Aydın'da Büyük Tehlike Atlatıldı 3Edinilen bilgiye göre, İzmir'den Aydın istikametine seyretmekte olan sıkıştırılmış doğalgaz tankları taşıyan bir tır henüz belirlenemeyen bir nedenle devrildi.

Aydın'da Büyük Tehlike Atlatıldı 11Yakıt deposu alev alan ve yanma ve patlama riski yüksek olan bölge güvenlik çemberine alınarak otoban hem gidiş hem de geliş istikametine göre trafiğe kapatıldı.

Aydın'da Büyük Tehlike Atlatıldı 12

Bu arada otobanın kapanması nedeniyle Aydın’da trafik yoğunluğu oluşurken, otobana girdiği için geri dönemeyen araç kuyruğu da kilometrelerce uzadı.

Aydın'da Büyük Tehlike Atlatıldı 8

Güvenlik güçleri bir yandan trafiği kapatırken diğer yandan da kaza olduğu için otobanda mahsur kalan araçları tahliye etmeye çalışıyor.

Aydın'da Büyük Tehlike Atlatıldı 9

Tırın taşıdığı LPG tanklarının sıkıştırılmış gaz olduğu için ciddi tehlike oluşturduğunu belirten görevliler, yoldaki tehlike tamamen kaldırılıncaya kadar otobanın kapalı tutulacağını belirttiler.

Aydın'da Büyük Tehlike Atlatıldı 10
Kaza mahallinde AFAD, Aydın Büyükşehir İtfaiyesi, UMKE, sağlık ekipleri gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra tayakkuz halinde bekliyor.

Aydın’daki dev fabrika alevlere teslim oldu Aydın’daki dev fabrika alevlere teslim oldu

Aydın'da Büyük Tehlike Atlatıldı 5Aydın'da Büyük Tehlike Atlatıldı 6Aydın'da Büyük Tehlike Atlatıldı 7Aydın'da Büyük Tehlike Atlatıldı 4Aydın'da Büyük Tehlike Atlatıldı 2

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın