Ortaklar Mahallesi'nde sadece Cumartesi günleri mahalle merkezinde semt pazarı kuruluyordu.

Aydın'da Bir Semt Pazarı Daha Açıldı 5

Mahalle sakinleri, Cumartesi dışında pazar ihtiyaçlarını karşılayamıyordu. Vatandaşların talebi üzerine Germencik Pazarcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Doğan ve yönetimi, Germencik Belediye Başkanı seçilen Burak Zencirci’ye yapmış oldukları hayırlı olsun ziyaretinde mahallenin acil pazara ihtiyacı olduğunu iletti.

Aydın'da Bir Semt Pazarı Daha Açıldı 8

Başkan Zencirci, mahalle sakinlerinin isteğini geri çevirmeyip hemen çalışma başlattı. Kısa sürede yer belirlendi.

Aydın'da Bir Semt Pazarı Daha Açıldı 7 Aydın-İzmir karayolu kenarında bulunan Sevgiyolu’na semt pazarının kurulmasına karar verildi.

Aydın'da Bir Semt Pazarı Daha Açıldı 6Germencik Pazarcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin yönetimi tarafından pazarcıların yeri belirlendi.

Aydın'da Bir Semt Pazarı Daha Açıldı 4Ortaklar mahallesinin ikinci pazarı bugün açıldı. Belediye Başkanı Burak Zencirci, meclis üyeleri ve Dernek Başkanı Doğan pazarı gezip alışveriş yaptı. Esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet eden Zencirci’ye esnaflar ve mahalle sakinleri teşekkür etti.
Aydın'da Bir Semt Pazarı Daha Açıldı 2
Başkan Zencirci, “Bugün itibariyle faaliyetlerine başlayan Ortaklar Çarşamba Pazarımızı, Germencik Pazarcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Doğan ve belediye meclis üyelerimizle birlikte ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarımıza hayırlı alışverişler dileklerinde bulunduk. Hazır pazara gitmişken evin pazar masraflarını aradan çıkaralım diyerek alışverişimizi de yaptık. Pazarcı esnafımıza hayırlı ve bereketli kazançlar dileklerimle, tüm vatandaşlarımıza ve ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Aydın'da Bir Semt Pazarı Daha Açıldı 3
Germencik Pazarcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Doğan, "Mahalle sakinlerimizin yoğun isteği üzerine başkandan talep ettik ikinci bir pazar açılması için. Başkanımız talebimizi geri çevirmedi. Ortaklar Dörtyol'da bulunan Sevgiyolu caddesine pazar kuruldu. Yaklaşık 120 pazarcı tezgah açtı. İlk gün olmasına rağmen çok iyi. İzmir-Aydın Karayolu üzerinde olması nedeniyle buradan geçen turistler ve vatandaşlar da alışveriş yapıyor. Belediye Başkanımız Burak Zencirci'ye bütün pazarcılarımız adına teşekkür ederiz" dedi.

Pazarın açılması nedeniyle Germencik Pazarcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gün boyu pazarda esnafa ve vatandaşlara lokma ikram etti.

Uzmanlardan veli ve öğrencilere uyarı Uzmanlardan veli ve öğrencilere uyarı

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın