Ülke genelinde olduğu gibi Aydın'da da 6 Şubat Depremi'nden sonra ciddi artış gösteren kiralar, hayatı da olumsuz etkiliyor.

Aydın'da Bir Lise Kapandı! Bakın Sebebi Ne 4Pek çok iş yeri son yıllarda kira artışları nedeniyle ya kepenk kapatmak ya da faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Aydın'da Bir Lise Kapandı! Bakın Sebebi Ne 3

Aydın'da 14 yaşındaki çocuk ağır yaralı Aydın'da 14 yaşındaki çocuk ağır yaralı

Bunlardan biri de Aydın'da yaklaşık 9 yıl sağlık ve havacılık alanında hizmet veren Kocatürk Havacılık ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi oldu. Her yıl onlarca öğrencinin mezun olduğu okul, aşırı kira artışından dolayı eğitim hayatını sonlandırdı.
Aydın'da Bir Lise Kapandı! Bakın Sebebi Ne 2
Okulun faaliyette olduğu dönemlerde başarılı işlere imza attıklarını ve kendi branşında kalifiye gençler yetiştirdiklerini kaydeden Okul Müdürü Sadettin Yabaş; “Maalesef 6 Şubat Depremi'nden sonra ülkenin önemli sıkıntılarından biri de kira artışları oldu.

Aydın'da Bir Lise Kapandı! Bakın Sebebi Ne 1 Kurum olarak biz de bu artışlardan olumsuz etkilendik. Hizmet verdiğimiz bina bir başkasına satılınca, kira bedelimiz yaklaşık yüzde 300 arttı. Hal böyle olunca hizmet veremez duruma geldik ve okulumuzda eğitim öğretim faaliyetleri sona erdi” dedi.

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.