Söke’de 18 kök hint keneviri ele geçirildi Söke’de 18 kök hint keneviri ele geçirildi

Aydın Müzesi, il merkezi ve yakın çevresinden toplanan bir grup eserin korunması amacıyla 1959 yılında Zafer İlkokulu'nun bir odasında kuruldu.

Aydın'da Binlerce Kişinin Ziyaret Ettiği Tesis Çürümeye Terk Edildi 6

Uzun süre müzecilik hizmetleri bu halkevinde yürütülürken Aydın Müzesi, 23 Nisan 1973 yılında Hasan Efendi Mahallesi'ndeki kendi binasında ziyarete açıldı.

Aydın'da Binlerce Kişinin Ziyaret Ettiği Tesis Çürümeye Terk Edildi 42012 yılına kadar bu binada hizmet veren müze daha sonra Aydın-Denizli kara yolu üzerinde 15 bin 769 metrekare alan üzerinde çağdaş bir müzecilik anlayışı ile yeni Aydın Arkeoloji Müzesi'ne taşındı.

Aydın'da Binlerce Kişinin Ziyaret Ettiği Tesis Çürümeye Terk Edildi 5
Vatandaşlara 40 yıl hizmet veren eski müze kapıları kapandığı günden beri yalnızlığa terk edildi. Kendi haline bırakılan eski müze binası ve bahçesi, kapılarının ve camlarının kırıldığı, duvarlarının dökülmeye başladığı ve bahçesini insan boyunda otlar bürüyen bir yer haline geldi.

Aydın'da Binlerce Kişinin Ziyaret Ettiği Tesis Çürümeye Terk Edildi 3

Şehrin göbeğindeki alanın içler acısı hali vatandaşların tepkisini çekerken, eski müzenin bulunduğu alanın geleceği ise merak ediliyor.

Aydın'da Binlerce Kişinin Ziyaret Ettiği Tesis Çürümeye Terk Edildi 2

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın