Söke ilçesi Atburgazı Mahallesi'ndeki zeytinlik alanda çıkan ve 2 hektarlık alanın zarar gördüğü yangının ardından, Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yangından etkilenen zeytinlik alanlarda inceleme başlattı.

Aydın'da otomobil takla attı Aydın'da otomobil takla attı

Aydın'da Bazı Yerler Afet Bölgesi Ilan Edildi 4 Yapılan incelemelerin ardından afet ihbarı yapılmasına karar veren ilçe müdürlüğü, yangından etkilenen ve hasar tespiti yaptırmak isteyen üreticilerin başvuru yapmaları gerektiğini hatırlattı.

Aydın'da Bazı Yerler Afet Bölgesi Ilan Edildi 210 Haziran Pazartesi günü ile 14 Haziran Cuma günü tarihlerinde mesai saatleri içerisinde başvuru yapılacağını belirten Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, üreticilerin müdürlüğe şahsen başvurması çağrısında bulundu.

Aydın'da Bazı Yerler Afet Bölgesi Ilan Edildi 3

Konu ile ilgili Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Atburgazı'nda, 05 Haziran 2024 tarihinde meydana gelen yangından olumsuz etkilenen zeytinlik alanlarda incelemelerde bulunuldu.

Aydın'da Bazı Yerler Afet Bölgesi Ilan Edildi 1Afet ihbarı yapılmasına karar verildi. Afetten olumsuz etkilenen üreticilerimizin, hasar tespitlerinizi yaptırmak üzere, 10 Haziran 2024 Pazartesi ile 14 Haziran 2024 Cuma günü arasındaki tarihlerde, mesai saatlerinde Müdürlüğümüze şahsen başvurmaları gerekmektedir" ifadeleri yer aldı.

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın