Buharkent İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri bitki sağlığı ile ilgili konularda arazide periyodik kontrollerine devam ediyor.

Aydın'da Alarm Verildi (2)

Bu çerçevede Buharkent'te sahaya inen ekipler, zeytin bahçelerinde kontroller gerçekleştirdi.

Aydın'da Alarm Verildi (3)

Yapılan kontrollerde zeytin sineğinin tespit edildiğini ifade eden ekipler, zeytin üreticilerine ilaçlama çağrısında bulundu.

Aydın'da Alarm Verildi (4)

Bahçelerde zararlı popülasyonları incelenirken, zararlı popülasyonunun düşürülmesi için ruhsatlı bitki koruma ürünleriyle biyoteknik veya kimyasal mücadele yapılması ve tuzak kullanımı yapılması gerektiği çağrısında bulundu.

Aydın'da Alarm Verildi

Konu ile ilgili Buharkent İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada “İlçemiz zeytin ağaçlarındaki fenolojik gözlemlerimiz neticesinde tespit edilen zeytin sineği zararlısına karşı, zeytin bahçelerinde zararlı popülasyonunun düşürülmesi için ruhsatlı bitki koruma ürünleriyle biyoteknik veya kimyasal mücadele yapılmasının yanı sıra Su+DAP gübresi tuzakları da kullanılarak popülasyon yoğunluğunun azaltılması fayda sağlayacaktır. Tüm zeytin üreticilerimize duyurulur” ifadeleri yer aldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden Germencik'te yaz konseri Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden Germencik'te yaz konseri

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.