Kuşadası’ndaki ormanlık alanda çıkan yangın, hem doğal yaşam hem de çevredeki hayvanlar üzerinde büyük olumsuz etkilere yol açtı.

Akut Kuşadası Ekibi, Orman Yangının Ardından Hayvanlara Destek Sağladı 2

Yangının ardından bölgeye intikal eden AKUT Kuşadası ekibi, acil bir şekilde harekete geçerek yangının zarar verdiği hayvanlara yardım etmek için bir operasyon başlattı. Ekip, yangından etkilenen hayvanları tespit ederek veterinerler ve doğa koruma uzmanlarıyla birlikte müdahalelerde bulundu.

Akut Kuşadası Ekibi, Orman Yangının Ardından Hayvanlara Destek Sağladı 3

Yaralı hayvanların tedavisi gerçekleştirildi ve ihtiyaçları karşılandı. AKUT Kuşadası ekibinden yapılan açıklamada, “Meydana gelen yangının ardından bölgedeki hayvanlara yardım edebilmek için hızla harekete geçtik. Zorlu şartlara rağmen ekip arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla birçok hayvana destek olabildik.

Akut Kuşadası Ekibi, Orman Yangının Ardından Hayvanlara Destek Sağladı 1

Aydın'da 23 yaşındaki genç hayatını kaybetti Aydın'da 23 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Bu süreçte yanımızda olan ve destek veren herkese teşekkür ederiz” ifadeleri yer aldı. Operasyonun tamamlanmasının ardından ekip, bölgedeki hasarı değerlendirmek ve iyileştirme önerilerinde bulunmak üzere çalışmalarına devam edecek.

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.