Göreve geldiği günden bugüne yerel ve ulusal basında sık sık olumsuz haberlerle gündeme gelen İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, bu kez de seçimin ardından yaptığı konuşmayla tepki topladı. Kendisini desteklemeyenlere yönelik olduğu düşünülen bir konuşma yapan AKP’li Kaya, “Beslediğim köpekler karşıma geldi, o köpeklerin hesabı sorulacak” dedi.

Tarım Fuarı’nda Aydın Büyükşehir Belediyesi standına yoğun ilgi Tarım Fuarı’nda Aydın Büyükşehir Belediyesi standına yoğun ilgi

CHP seçim sonuçlarına itiraz etti

Öte yandan, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü tarafından İncirliova’da yapılan seçimlerle ilgili İlçe Seçim Kurulu’na itiraz yapıldı. CHP İncirliova İlçe Başkanı Ümit Yaşar, kullanılan tüm oyların yeniden sayılması ile ilgili başvuru dilekçesini İl Seçim Müdürü Hanife Orhan’a teslim etti. 

Başkan Ümit Yaşar, “Seçim Kurulu’na ıslak imzalı seçim sandık tutanakları ile birlikte başvurduk. Bazı tutanaklarda, partimize ait oyların başka bir partiye yazıldığını belirledik. Ayrıca bin 709 geçersiz oy var. Hakkımızı aramak için Seçim Kurulu’na gerekli başvurumuzu yaptık. Seçim Kurulu, itirazımızla ilgili kararı yarın verecek” şeklinde konuştu.