Topuklu Efe talimat verdi, Bayındır bayrama yetişti

Söke’nin merkez mahallelerinde başlayan altyapı ve sıcak asfalt yatırımlarından biri olan Bayındır Caddesi’nde sona gelindi. Kamu kurumlarının alt yapılarını bitirmesinin ardından caddede yatırımına başlayan Aydın Büyükşehir Belediyesi Ekipleri ilk olarak içme suyu alt yapı yenileme çalışmaları kapsamında 2 bin 500 metrelik şebeke hattını yenileyerek cadde üzerindeki 170 adet abonenin parsel bağlantılarını yenilendi.

SON KAT ASFALT ATILDI

Başkan Özlem Çerçioğlu’nun yakından takip ettiği çalışmalar kapsamında ASKİ ekipleri alt yapı ile ilgili tüm işlemleri bitirdikten sonra üst yapı çalışmalarına da aynı hızla başladı. 15 bin metrekarelik alanda kaldırım yenileme ve ilk kat sıcak asfalt döküm işlemine bitti. Son kat asfalt dökümünün ardından UKOME ekipleri caddenin boya ve yol çizgilerini yaptı.

ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE GECE MESAİSİ

Özlem Çerçioğlu’nun bayrama yetişecek sözünün ardından ekipler yaklaşık 45 gündür 18 saat çalışma esası ile hizmettte bulunuldu. Gün içinde tamamlanan asfalt çalışmalarının ardından ekipler gecenin geç saatine kadar çizgi çalışması yaptı. Çalışmalar sırasında Bayındır caddesi sakinleri alkışlarla destek verdi. Bazı vatandaşlar sosyal medya hesaplarından canlı yayın yaparak Topuklu Efe’ye teşekkürlerini ilettiler. Çalışmaları yerinde takip eden Aydın Büyükşehir Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli vatandaşlarla sohbet etti. Akkentli “ Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun selamları var Kadir geceniz mübarek olsun” diyerek vatandaşlarla tek ilgilendi.

“TOPUKLU EFE NE DERSE O”

Cadde sakinlerinden Mehmet Karakaş isimli vatandaş;”Özlem Başkan bayrama kadar yetişecek dedi ve bayramdan önce cadde açıldı. Saat gece 23.40 ve ekipler çalışıyor. Sıcak demediler yağmur demediler hep çalıştırlar Allah Razı olsun Teşekkürler topuklu Efem teşekkürler.” dedi

- Haber Aydın, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.haberaydin.com/haber/4576686/topuklu-efe-talimat-verdi-bayindir-bayrama-yetisti