Başkan Çerçioğlu’ndan taziye mesajı

Hakkari'de 12 Mayıs'ta üs bölgesinde faaliyet icra edilirken yaralanan asker şehit oldu. Kars'ın Kağızman ilçesinde de çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. Operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığından (MSB), yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Çukurca'da 12 Mayıs 2020'de bir üs bölgesinde icra edilen faaliyet esnasında bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 18 Mayıs 2020 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Kars'ın Kağızman ilçesinde de çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, yurtta terör açısından kritik bölgeler arasında gösterilen ilçedeki Çemçe bölgesine, jandarma komando birliklerince operasyon düzenlendi. 

Operasyon sırasında teröristlerle sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 3 askeri personel yaralandı. Çatışmada, ilk belirlemelere göre 3 terörist etkisiz hale getirildi. 

Başkan Çerçioğlu : Milletimizin başı sağ olsun

Peş peşe gelen şehit haberleri tüm Türkiye’nin yüreğini yaktı. Sosyal medya hesabından taziye mesajı yayımlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Kars'ta teröristlerle girilen çatışmada şehit olan kahraman askerimiz Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi'ye Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini paylaştı.

Hakkari şehidimiz için de bir mesaj yayımlayan Başkan Çerçioğlu, “‪Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan kahraman askerimiz Piyade Sözleşmeli Er Halil Çakır’a Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini paylaştı.

- Haber Aydın, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.haberaydin.com/haber/4375434/baskan-cercioglundan-taziye-mesaji