CHP Kuşadası’ndan AKP’li Mustafa Gökçe’ye çok sert mesaj : Haddini bil!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel katıldığı bir canlı yayında Kuşadası’na hizmet eden kurumlara teşekkür etti. Başkan Günel’in siyasi nezaket gereği yaptığı teşekkür, AKP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe tarafından siyasi malzeme yapılmaya çalışıldı. Başkan Ömer Günel’in teşekkür mesajı sonrası bir takım açıklamalarda bulunan AKP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe’ye CHP Kuşadası’ndan çok sert yanıt geldi.

Yazılı bir basın açıklaması yapan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, “AKP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe, gündemde kalabilmek adına yine siyasi etikten uzak bir açıklama yaparak kamuoyunda yer edinmek istemektedir. Mustafa Gökçe sosyal medya aracılığı ile bulunduğu konumu unutan bir açıklama yapmıştır” dedi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in Kuşadası’na faydası dokunan herkese teşekkür ettiğini hatırlatan Gürbilek, “Öncelikle Kuşadası Belediye Başkanımız Ömer Günel dün gece makamından yapılan canlı yayında siyasi nezaket örneği göstererek Kuşadası’na faydası dokunan herkese teşekkür etmiştir. Bu teşekkürün siyaseti yoktur. Kuşadası halkı adına edilen bir teşekkürdür. Seçim kampanyası süresince de belirttiği üzere Kuşadası’nda elini taşın altına koyan her kim olursa olsun verdiği destek için teşekkür etmek insani bir durumdur. Ancak bu nezaketten nasibini almamış kişi ya da kişilerin bunu anlamasını beklemiyoruz. Belediye Başkanımız Başkan Ömer Günel görev süresinin 9. ayını doldurduğu bu süreç içinde başarılı hizmetlere imza atmıştır. Gerçekleşen bu hizmetlerde emeği olan bürokratlara canlı yayında teşekkür eden Sayın Ömer Günel’i teşekkür ettiği için eleştirmek, bu eleştiriyi ise Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu üzerinden yapmak, ilçe başkanı konumunda bulunan bir kişinin haddi değildir” dedi.

‘Konumunu hatırlatmak ne yazık ki yine bize düşmüştür’

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek açıklamasını şöyle sürdürdü

“AKP İlçe Başkanı Mustafa Gökçe’ye konumunu hatırlatmak ne yazık ki yine bize düşmüştür. Sayın Mustafa Gökçe, siz bir ilçe teşkilatı başkanısınız. İl başkanı değilsiniz. Büyükşehir Belediye Başkanı’na ya da ilçenizin belediye başkanına yalancı demek haddiniz değildir. Belediye Başkanımızın göstermiş olduğu siyasi nezaketi eleştirmek yerine bu nezaketten örnek almanızı bekliyoruz. Sırf muhalif olmak ve gündemde kalmak adına yaptığınız bu manevraların ne size ne de Kuşadası’na bir faydasının olmayacağını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Güneşin balçıkla sıvanmayacağı gibi, attığınız çamurlar da sadece sizde ve siyasi hayatınızda bir leke olarak kalacaktır. Başarıları kıskanmak yerine örnek almayı denerseniz yaşadığınız bu kente karşı sorumluluğunuzun da farkına varabilirsiniz. Siz bu tavır ve söylemleriniz ile ne Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in gösterdiği siyasi nezakete erişebilirsiniz, ne de Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nun seviyesine çıkabilirsiniz. Bu nedenle size Mevlana’nın bir sözünü hatırlatarak ışık tutmak isterim. Mevlana’ya sormuşlar, “Bu kadar okursun, o kadar yazarsın. Ne bilirsin?” Mevlana da cevap vermiş, ‘Haddimi bilirim’”

- Haber Aydın, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.haberaydin.com/haber/3616557/chp-kusadasindan-akpli-mustafa-gokceye-cok-sert-mesaj-haddini-bil