Aydın Büyükşehir Belediyesi sarı civcivler için devlet desteği almıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait halk otobüsleri sarı civcivlerin devlet desteği aldığına yönelik iddialara Aydın Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ertuğrul Yamen yanıt verdi. Yamen, “Bizim aldığımız 1 TL’lik destek yok” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda AKP’li Meclis Üyesi Mustafa Arı, sarı civcivlerin devlet desteği aldığını iddia etti. Daha önce defalarca açıklanmasına rağmen aynı iddiayı gündeme getirmeye devam eden Arı’ya Aydın Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ertuğrul Yamen yanıt verdi. Yamen, “Ücretsiz taşımaya yönelik aldığımız 1 TL’lik destek yok. Hiçbir zaman almadık, bugün de yok. Almıyoruz. Bu parayı bizim hesabımıza kooperatiflerin hesabına geçirmek üzere devlet gönderiyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne veya bağlı şirketine bu para aktarılmıyor” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından özel halk otobüslerinde seyahat eden engelli, yaşlı, gazi ve şehit yakınları için destek ödemesi yapılıyor. Ödeme Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hesabına, oradan da tamamı özel halk otobüslerine ait kooperatiflere gönderiliyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, sarı civcivlerden engelli, yaşlı, gazi ve şehit yakınlarının faydalanması için herhangi bir destek ödemesi almıyor.

15 Nis 2022 - 15:49 Aydin- Gündem