Sabah Gazetesi su fiyatlarını yazarken Manisa, Denizli ve Samsun’u görmezden geldi

İktidara yakın basın kuruluşlarından biri olan Sabah Gazetesi, okuyanları hayretler içerisinde bırakan bir haber yayınladı. Tolga Özlü imzalı yayınlanan haberde, CHP’li belediyelerin uyguladığı su tarifeleri gündeme getirildi. Ancak haber Manisa, Denizli ve Samsun gibi AK Parti ve MHP’li belediyelerin tarifelerine yer verilmedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Vatandaşın tek patlıcan, tek domates, tek biber aldığı günlerde iktidara yakın Sabah Gazetesi ilginç bir haber yayınladı. Haberde CHP’li belediyelerin su tarifelerine yer verilirken, vatandaşın tek sorunu su faturalarıymış gibi yansıtıldı. Akaryakıt, doğalgaz, elektrik gibi kalemlere yapılan zamları görmezden gelen Sabah Gazetesi, aralarında Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin de yer aldığı bazı belediyelerin su tariflerini paylaştığı haberde AK Partili ve MHP’li bazı belediyelere yer veremedi.

Manisa, Denizli ve Samsun’u yazamadı

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin tarifesine göre vatandaşa suyun metreküpü 10,40 TL’ye mal oluyor. AK Partili Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tarifesine göre ise vatandaşın suyun metreküpüne 9,37 TL ödüyor. Bu rakam Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde ise 9,14 TL.

Sadece Manisa, Denizli ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin tarifelerinin listede yer alan başta Aydın olmak üzere birçok belediyeden fazla olması dikkat çekti. Vatandaşlar, iktidar belediyelerinin fahiş fiyat politikasını görmezden gelen Sabah Gazetesi’ne tepki gösterdi.

Aydın’da su fiyatları daha ucuz

Sabah Gazetesi’nin yazmadığı Manisa, Denizli ve Samsun’da su tarifeleri Aydın’dan daha pahalı. Elektrik, akaryakıt, doğalgaz gibi enerji kalemlerine gelen zamlara rağmen maliyet artışlarını en az şekilde vatandaşa yansıtmaya çalışan Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin tarifesinde vatandaşlar suyun metreküpüne birçok AK Partili ve MHP’li belediyede olduğundan daha az ödüyor.

14 Nis 2022 - 17:16 - Gündem