Savuca Mahallesi’ne kanalizasyon geliyor.. Akkentli: 11 bin metre hat çalışması yapılacak

Söke’ye yatırımlarına ara vermeden devam eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Savuca Mahallesi'nin kanalizasyon sorununu ortadan kaldırıyor.Yakın zamanda ihaleye çıkacak olan Savuca Kanalizasyon Alt yapı Projesi tamamlandığında vatandaşların kanalizasyon sorunu çözülmüş olacak.

Haber  Aydın
Haber Aydın Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Topuklu Efe Özlem Çerçioğlu'nun Söke'nin Savuca Mahallesi'nin kanalizasyon sorununa neşter vuracağı projede ihale aşamasına gelindi. ASKİ Genel Müdürü Hakan Olkaç, Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli ve İller Bankası Yetkilileri, başlayacak kanalizasyon altyapı projesi için Savuca'da incelemelerde bulundular. Tamamlanan ve yakın zamanda ihaleye çıkacak olan proje  kapsamında Savuca’ya 11 bin metre kanalizasyon hattı yapılacak.

SAVUCA MUHTARI UYANIK: TOPUKLU EFE EN BÜYÜK SORUNUMUZA NEŞTER VURUYOR

Savuca Mahalle Muhtarı Tuncel Uyanık, Savuca'yı rahata kavuşturacak altyapı projesinin kısa sürede başlayacak olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, başta Başkan Özlem Çerçioğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti Uyanık;" Savuca Muhtarı Tuncel Uyanık: Bu gün ASKİ Genel Müdürümüz Hakan Olkaç ve İller Bankası Yetkilileri bizlere müjdeli haberler verdiler. Savuca mahallemizin kanayan yarası kanalizasyon altyapı projesinin tamamlandığı ihaleye çıkılacağı ve ihaleyi takip eden 2 3 aylık süre içinde hemen ilk kazma vurulacağının bilgisini verdiler. Bizleri çok mutlu ettiler. Allah'ın izniyle bizler bu altyapı projesinden sonra rahata kavuşacağız. Altyapı tamamlandıktan sonra mahallemizin yolları da yapılacak.  Bildiğimiz gibi altyapı projeleri uzun ssoluklu projelerdir. Hemen haftasına tamamlanma durumu yok bu yüzden ilk kazma vurulduğu andan itibaren vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını istiyorum. Bizleri feraha rahata kavuşturacak altyapı projemiz başlıyor. Başta Özlem Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."dedi.

AKKENTLİ: 11 BİN METRELİK KANALİZASYON HATTI YAPILACAK

Konu ile ilgili bilgi veren Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun selamlarını muhtar Uyanık ve mahalle halkına iletti. Akkentli, "Özlem Çerçioğlu’nun olduğu yerde halk vardır, halkın olduğu yerde hizmet vardır. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Savuca mahallesinin kanalizasyon sorununu çözüyor. Savuca Mahallemizde 11 bin metrelik hat çalışması yapacağız. Mahalle içindeki tüm hatlarımızı toplayıp bir kollektör hattıyla Söke Arıtma Tesisi'ne bağlayacağız. Savuca’da özellikle dere bölgesinde sıkıntı vardı bu çalışma ile o sorun da ortadan kalkacak.Ayrıca içme suyu parsel bağlantılarını yenileyeceğiz. Başta Savuca halkı olmak üzere tüm Söke’mize hayırlı olsun."dedi.

14 Nis 2022 - 11:22 - Siyaset

Muhabir  Haber Aydın