Başkan Ömer Günel’den flaş açıklama: Bu bana kurulmuş bir kumpas

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, geçtiğimiz gün saldırıya uğrayan gazeteci yazar Ergün Poyraz’ın iddialarına yanıt verdi. Başkan Ömer Günel, “Bu bana kurulmuş bir kumpas” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Başkan Ömer Günel konuyla ilgili ulusal televizyon kanalında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Öncelikle Ergun Poyraz’a geçmiş olsun diliyorum. Olay gerçekleştiği andan itibaren olayla çok yakında ilgilendim. Haberi duyar duymaz İl Sağlık Müdürümüzü, eşini, Emniyet Müdürünü aradım. Konuyu yakından takip ettim. Biz Kuşadası’nda bir düzen, huzur yaratmaya çalıştıkça ne yazık ki bazı talihsiz olaylarla muhatap oluyoruz. Biz düzen sağlamaya çalıştıkça düzeni bozmaya yönelik bu tür olaylar oluyor. Dolayısı ile bu olayı da onlardan biri olarak görüyorum. 

“YAŞADIĞI TRAVMA İLE TALİHSİZ BİR İDDİADA BULUNMUŞ “

Olayla ilgili kendisinin açıklamasını bende şimdi duydum. Üzüldüm. Bizim böyle bir şiddet olayına taraf olmamız mümkün olamaz. Ben hukukçuyum avukatım. Yıllarca bunlarla mücadele ettim. Kendisinin, yaşadığı olayın travması ile böyle bir talihsiz açıklama yaptığını düşünüyorum. Olay yargıya intikal etmiştir. Gözaltına alına şahıslar var. Olaylar aydınlanınca eminim Ergün Bey benden özür dileyecektir.

“BİZİM KUŞADASI VE KUŞADALILAR İÇİN MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

Düzeni bozmak isteyen her zaman birileri olacaktır. Ama biz Kuşadası için, Kuşadalılar için mücadelemize devam edeceğiz. Kendisinin 1 yıldır bize karşı bir iddiaları ve iftiraları sürekli var. Bunlarla ilgili savcılığa şikâyette bulunduk. Ben avukatım ben hayatım boyunca bu tip işlerle mücadele ettim.  Yargının peşinde oldum.  Bulunduğum konum itibari ile de bu kentin huzurunu tesis etmeye çalışıyorum. Buradan da tüm emniyet güçlerimize ve yargı mensuplarımıza bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Bu olayların bir an önce çözülmesini bekliyorum.

“BU OLAY BANA YAPILAN BİR KUMPASTIR”

Bizim bütün ihalelerimiz açık ihale olarak yapılmaktadır. Bahse konu firmayı tanımam. Önceki dönemlerde de belediyemizden iş alan bir firmadır. Kaldı ki bu firma devlet kurumlarından da iş almıştır. Kuşadası Belediyesi her işini hukuka uygun yapmak için en üst seviyede çalışan bir kurumdur. İddia edilen bir sürü konuda Sayıştay denetiminden kontrollerden geçmişiz. Bir devlet kurumunun ihalesine girenlerin güvenlik soruşturmasını devletin güvenlik birimleri yapar. İddiası doğrultusunda bizim böyle bir böyle bir firmayı ihaleye almamız söz konusu olabilir mi? Bunun açıkça amacı ortada. Bu saldırıyı yapan bana zarar vermeye çalışıyor. Bu yapılan saldırı bana yapılan açık bir kumpastır. Gerekli araştırmaları devlet kurumlarımıza yapar gerçeklerde ortaya çıkar.

13 Nis 2022 - 17:39 Aydin/ Kuşadasi- Gündem