Germencik Millet İttifakı’ndan Başkan Fuat Öndeş’e tam destek

Germencik Belediyesi’nin Millet İttifakına mensup Belediye Meclis Üyeleri yaptıkları açıklama ile Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’e destek verdi. Yapılan açıklamada, “Bizler dün ve bugün olduğu gibi yarın da Millet İttifakı olarak milletimizden taraf olmaya devam edecek, Belediye Başkanımız Sayın Fuat Öndeş’in en büyük destekçisi olarak halka rağmen hareket eden şer odaklarıyla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” denildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Germencik Belediyesi Millet İttifakı Meclis Üyeleri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bizler Germencik Belediyesi Millet İttifakı Meclis Üyeleri olarak Germencik Belediye Başkanımız Fuat Öndeş’in çalışma azmini ve hizmet aşkını en yakından takip eden en yakın çalışma arkadaşlarıyız. Belediye Başkanımız Sayın Fuat Öndeş’in öncülüğü ve liderliğiyle hizmet için çıktığımız bu yolda tarafımız hep millet oldu, altında imzamız olan her kararı halkın menfaatine aldık. 40 milyon liraya yakın bir borç yükünün olduğu, 6250 dönüm taşınmazının satılıp parasının buharlaştığı bir belediye devraldık. Vergi borcu kıskacında, icra ve hacizlerle boğuşan, kalan taşınmazları ipotekli, banka hesapları tedbirli tabiri caize enkaz kelimesinin bile hafif kalacağı bir belediye bulduk. Bugün büyük bir pişkinlik ve yüzsüzlükle bunca eylemi gerçekleştiren, yerleri satıp savan, belediye bütçesini şahsi menfaatlerine, siyasi emellerine harcayan güruh bizi yer satmakla suçluyor. Kendi iş bilmezlikleri ve art niyetleriyle belediyeye kambur olarak bıraktıkları borçları ödemek için yaptığımız kredi taleplerimizi engellemek ve belediye gelir kaynağı oluşturmak için hazırladığımız projeleri sabote etmek için siyasi kulis yapan bu odaklar sanki bunları kendileri yapmamış gibi insan onuruna yakışmayacak ve vicdana sığmayacak bir üslup ve yaklaşımla demeçler veriyorlar. Belediye binamızı 1 lira dahi borçlanmadan özkaynaklarımızla kamulaştırmamızı, önceki dönem hacizli olarak satılan arazileri 1 milyon liraya satın alarak taşınmaz kazandırmamızdan bahsetmiyor, tüm imkansızlıklara rağmen bahanelere sığınmadan, karamsarlığa düşmeden art arda açılan tesislerden, köylere giden hizmetlerden, sosyal belediyecilikten, esnafa verilen maddi desteklerden, onlarca yatırımı dillendirmiyorlar. Germenciklinin parasıyla başka ilçelere aday olanlardan bahsetmez, 40 milyon lira borcun 30 milyon lirasını ödeyen bir belediye başkanına laf ederler.
Bizler dün ve bugün olduğu gibi yarın da Millet İttifakı olarak milletimizden taraf olmaya devam edecek, Belediye Başkanımız Sayın Fuat Öndeş’in en büyük destekçisi olarak halka rağmen hareket eden şer odaklarıyla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

09 Nis 2022 - 14:55 Aydin/ Germencik- Siyaset