CHP’li Metin Lütfi Baydar’dan Aydınlıları sevindiren açıklama: Önümüzdeki dönem için hazırım

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 24, 25 ve 26.Dönem Aydın Milletvekili Prof.Dr. Metin Lütfi Baydar, 2023 yılında yapılması planlanan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Baydar, adayların ön seçimle belirlenmesi gerektiğini vurgulayarak, aday gösterileceklerin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yük olmaması gerektiğini vurguladı. 

Cem Celil  Lale
Cem Celil Lale Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 24, 25 ve 26. Dönem Aydın Milletvekili Prof.Dr.Metin Lütfi Baydar’dan Aydınlıları sevindiren bir açıklama geldi. Baydar, Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ne yaptığı ziyarette 2023 yılında yapılacak genel seçimlerde partisinden milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Baydar, “Ön seçim için sandık kurulsun. Partililerimiz oylarını kullansın. Ben partililerime güveniyorum. Önümüzdeki dönem için hazırım.” Her milletvekilinin Aydın için hayalleri olması gerektiğinin altını çizen Baydar, “Bizim partiden aday gösterilecek arkadaşlar Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yük olmaması gerek. O zaten başarılı ve üstünde çok fazla iş var. Bir de vekilleri seçtirmek için çabalaması, onu da yorar. Onun üstünden bu yükü alın” dedi.

Baydar’ın adaylık açıklaması Aydınlılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

09 Nis 2022 - 14:42 Aydin- Siyaset

Muhabir  Cem Celil Lale