Reklamı Kapat

Aydın’da skandal: Muhtarları kandırıp imza attırmışlar!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bazı muhtarlardan tarımsal sulama ve YİKOB hizmetlerine ilişkin talepler olduğu söylenerek Muhtarlar Derneği Başkanı’nın isteğiyle imzalar alındı. Bazı muhtarlar kendilerine bilgi verilmeden evrakların içinde gizlice Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi’ni Valiliğe şikayet etmek üzere yazılmış bir dilekçeyi imzaladıklarını fark ettiler. Skandalı fark eden muhtarlar imzalarını geri çekmeye başladı. 

Cem Celil  Lale
Cem Celil Lale Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Evrakları mahallelerine yapılacak bazı hizmetlerden faydalanmak için imzaladıklarını belirten mahalle muhtarları, “Evrağı okuyunca Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi’nden hizmet alamadığımızın yazılı olduğunu gördük. Biz böyle bir şeye imza atamayız. Elimizden kandırarak imza aldılar” dedi.

“Mahallem hizmeti Büyükşehir ile gördü”

İmzasını geri çekeceğini belirten ve ismini açıklamak istemeyen bir başka muhtar ise, “Benim mahallem hizmeti Aydın Büyükşehir Belediyesi ile gördü. Muhtarları kandırarak imza attırdılar. Bizim herhangi bir kurumu karşımıza almak gibi bir durum söz konusu olabilir mi? İmzamı geri çekeceğim. İmzasını geri çekecek çok sayıda muhtar arkadaşım var. Muhtarlar üzerinden siyaset yapmayı bıraksınlar. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden de hizmetlerinden de çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

23 Nis 2021 - 14:27 - Siyaset

Muhabir  Cem Celil Lale