Yontar, Şevki Yılmaz’a Meclis’te tepki gösterdi Yontar, Şevki Yılmaz’a Meclis’te tepki gösterdi

CHP’den ihraç edilecekken istifa eden ve görevine bağımsız devam eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ı İYİ Parti’nin kabul etmesi partide huzursuzluğa neden oldu. Çok sayıda partili tek tek partiden istifa ediyor. Atay, istifa ettikten sonra CHP’ye geri dönmek istemiş, kabul edilmeyince AK Parti, MHP, HÜDA-PAR ve Demokrat Parti ile temasa geçtiği iddia edilmişti. Son olarak partinin tanınan ismi Rahmi Aydın sosyal medya hesabından zehir zemberek bir açıklama yaptı.

İYİ Parti’nin tanınan isimlerinden, eski İl Başkan Adayı Rahmi Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile sert tepki gösterdi. Aydın, “Efeler Belediye Başkanlığı koltuğunu başkasına kaptırmak istemeyen bu zat 5 yıldır yok saydığı, kapısının önünden geçmediği, sürekli dirsek gösterdiği İYİ Partiden aday olacakmış. Sormazlar mı adama hangi yüzle geleceksin, hangi yüzle bizlerden oy isteyeceksin, seni kim davet etti diye!” dedi.

Rahmi Aydın paylaşımının devamında, “İYİ Partinin kuruluşundan beri yıllardır emek veren üyelerin emeğinin üstüne çökmek sandığınızdan zor olacak hepiniz için. O lokma boğazınıza takılıp kalacak. 5 yıldır kiminle beraber olduysa, kime ne vaat ettiyse buyursunlar onlar seçim kazandırsınlar. Bu kürsüye İYİ Partinin kendi öz evlatları çıkmalıydı. Bu fotoğraf 6 yıldır verilen mücadelenin boşa gitmesidir, emeklerin çöpe atılmasıdır, Efeler halkının menfaatini değil kişilerin menfaatini koruma çabasıdır. Bu zatın bu kürsüye çıkmasında emeği olan hiç kimseye Hakkımı HELAL ETMİYORUM. İYİ Parti Efeler kurucu üyeliği, Efeler İlçe Başkanlığı ve İl Yönetim Kurulu üyeliği yapmış bir İYİ Parti üyesi olarak bu zatın Efeler Belediyesi Başkan ADAYLIĞINI KABUL ETMİYORUM” ifadelerini kullandı.