Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın İYİ Parti’ye katılması huzursuzluğa neden oldu. Atay’ın rozetinin Akşener tarafından takılmasının ardından çok sayıda partilinin İYİ Parti’den istifa ettiği öğrenildi.

Görev süresi boyunca uygulamaları ve hakkındaki iddialarla tepkilerin odağı haline gelen ve CHP’den ihraç edilecekken istifa eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay sonunda kendisini kabul eden bir parti bulabildi.

CHP’li Baydemir, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor CHP’li Baydemir, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Önce istifa ettiği CHP’ye geri dönmeye çalışan ancak ret yanıtı alan Atay, AK Parti, MHP, HÜDA-PAR ve Demokrat Parti ile temasa geçerek aday olmak istediğini söylemiş ancak hiçbir parti kendisini kabul etmemişti.

İYİ Parti kabul etti

Tüm partilerin sırt çevirdiği Fatih Atay’ı en son İYİ Parti kabul etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından rozeti takılan Fatih Atay’ın geçişi partide huzursuzluk yarattı.

İstifalar başladı

Fatih Atay’ın İYİ Parti’ye geçmesiyle birlikte çok sayıda partilinin istifa ettiği bilgisine ulaşıldı. Fatih Atay’ın görev süresi boyunca hakkındaki iddialarının ortada olduğunu söyleyen bazı partililer, önümüzdeki günlerde istifaların artacağını belirtti.