İYİ Parti eski İl Başkanı Cemal Sarı: Ne yaptın Kürşat Başkan, hakkımızı sana helal etmiyoruz

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti’nin önceki dönem Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, yaptığı yazılı açıklama ile Kürşat Engin Özcan’ın AKP’ye geçişini değerlendirdi.

İYİ Partili Sarı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Millet İttifakı çatısı altında İYİ Parti’den Nazilli Belediye Başkanı seçilen Kürşat Engin Özcan’ın AKP’ye geçişini hüzünle izledik.
Kendisine göre birçok gerekçesi olabilir. Ama bizim için hiçbir gerekçe, yola çıktığı tertemiz insanların alın teriyle kazandığı iradeyi AKP’ye teslim etme hakkı kazandırmaz.
Unutmamak gerekir ki, Nazilli Belediyesi’nin kazanılmasında çok büyük fedakarlıklar, emek ve alın teri vardır.
Nazilli’nin kazanılmasında; Nazilli’de ki partililerimizin günler süren gayretli çalışmaları, Aydın’ın diğer ilçelerindeki partililerimizin destekleri, Cumhuriyet Halk Partili dostlarımızın ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımızın fedakarlıkları, İl Teşkilâtımızın azmi ve iradesi, Aydın Milletvekilimiz başta olmak üzere tüm milletvekillerimizin yoğun gayretleri, Genel Merkez Teşkilâtımızın iradesi, ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in duası ve gayretleri vardır.
Nazilli İlçesi İttifak kapsamında İYİ Parti’ye bırakılırken, Genel Merkez Teşkilâtımızın ne kadar gayret gösterdiğini ve Nazilli İYİ Parti’nin olsun diye başka ilçelerden feragat etme durumunda kaldığını biliyoruz.
Özetle, Nazilli’nin kazanılmasında Gençlik Kolları üyelerimizden Genel Başkanımıza kadar olağan üstü bir çalışma ve emek vardır.
Şimdi, bütün bunları yok sayarak AKP’ye geçen Kürşat Engin Özcan’a sormak isterim;
Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in terden sırılsıklam olmuş gömleğiyle çekilmiş fotoğrafını görünce vicdanın sızlamayacak mı?
Sana inanan, güvenen on binlere hayal kırıklığı yaşattın. Onların sevgisini, güvenini ve umutlarını yok ettin. Bu seni hiç mi rahatsız etmeyecek?
Kürşat Başkan, biz sana Nazilli Belediyesini AKP’ye kazandırasın diye destek vermedik.
Emeklerimizi, alın terimizi hoyratça heba ettin. Buna hakkın yoktu.
Hakkımızı sana helal etmiyoruz.

23 Kas 2022 - 13:46 Aydin- Siyaset