Aydınlılar ısınamıyor! Elektrik faturası 5 bin TL’ye dayanan ev var

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Cem Celil  Lale
Cem Celil Lale Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın’da elektrik faturaları can sıkmaya başladı. Kış aylarının gelmesiyle beraber elektrikli ürünlerle ısınan vatandaşlar evde battaniye ile oturmaya başladı. Klimayı çok sık çalıştırmamalarına rağmen 2550 TL fatura geldiğini belirten bir vatandaş, “Bu kış soğukta donacağız. Bu paraları ödeyemeyiz” dedi.

Ekonomik olarak zor günler geçiren yurttaşın belini bu kez de elektrik faturaları bükmeye başladı. Yazın kapı pencere açarak oturan, klima çalıştırmaktan kaçınan vatandaşlar havaların soğumasıyla beraber battaniye altında oturmaya başladı. Elektrik ücretlerinin çok yüksek olduğunu belirten bir vatandaş, “Havalar henüz tam soğumadı. Evin içinde üşüyerek oturuyoruz. Faturalar çok yüksek geliyor” dedi.

30 gün boyunca sadece birkaç saat klima çalıştırdığını belirten bir başka vatandaş ise, “2550 TL elektrik faturası geldi. 3000 TL kira ödüyorum. 5500 TL maaş alıyorum. Elektrik ve kiraya bu ay maaşım yetmedi, 50 TL eksik kaldı” şeklinde konuştu.

16 Kas 2022 - 12:24 Aydin- Gündem

Muhabir  Cem Celil Lale