Kuşadası’nda şehir merkezinde cirit atan domuzlar can sıkmaya başladı

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde sık sık şehir merkezine inen yaban domuzları tedirgin yaratmaya başladı. Hayvanseverlerin bıraktığı mamalara alışan ve doğal yaşam alanlarını bırakarak şehir merkezine inen domuzlar nedeniyle vatandaşlar rahatsız.

Kuşadası’nda hayvanseverler tarafından bırakılan yemlere alışan ve doğal yaşam alanlarını terk ederek kent merkezine inen yaban domuzları tedirgin yaratmaya başladı. Mahalle aralarına sürüler halinde inerek kedi-köpek için bırakılan mamaları yiyen, çöpleri karıştıran yaban domuzları hareket halinde olan motosiklet ve arabalar için de büyük tehlike yaratıyor.

Bazı vatandaşların domuzlar için sokağa mama bırakmaya başladığını söyleyen vatandaşlar, “Bu hayvanların yeri şehir merkezleri değil. Bir an önce düzensiz besleme yasaklanmalı. Hepimiz hayvanları seviyoruz ama adı üstünde yaban domuzu. Kedi-köpek değil” ifadelerini kullandı.

08 Kas 2022 - 21:29 Aydin- Gündem