Meteorolojiden açıklama! Aydın’da hava durumu nasıl olacak?

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayınladı. 3 Ekim ile 7 Ekim arasında hava sıcaklıklarının 4 ila 6 derece arası düşmesi bekleniyor. Bulgaristan ve Karadeniz'den gelen serin hava bazı bölgelerde yağmurla birlikte etkisini gösterecek. Bugün için ise Meteoroloji'den birçok kentimize yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı geldi. Peki Aydın'da hava nasıl olacak? Yağış var mı?
Geçtiğimiz hafta lodosla birlikte çölden gelen sıcak hava dalgasıyla tüm yurtta sıcak bir hava etkili olmuştur. Bu hafta Bulgaristan ve Karadeniz'den gelen serin ve yağışlı hava ülkede hava sıcaklıklarını düşürecek. Bu hafta içi yağışların kuzey bölgelerde etkili olması bekleniyor. Karadeniz'de hafta kuvvetli sağanak yağışın etkili olurken İstanbul'da hafta içinde yer yer az şiddetli yağmur bekleniyor. Bu hafta içi Akdeniz ve Ege bölgelerinde yoğun bir yağış beklenmiyor. Perşembe ve cuma günleri Ege ve Akdeniz'de yer yer yağışlı hava etkili olabilir.

Aydın’da 5 günlük hava tahmini:

03 Eki 2022 - 15:03 Aydin- Gündem