Jandarmadan halkı bilinçlendirme çalışmaları

Aydın İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa, Hayvanları Koruma Timi ve Aile İçi Şiddeti Önleme Kısmı tarafından Dilek Yarımadası Milli Parkı’nı ziyarete gelen vatandaşları orman yangınları ve kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bilgilendirme çalışması yapıldı.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa, Hayvanları Koruma Timi ve Aile İçi Şiddeti Önleme Kısmı tarafından yürütülen çalışma kapsamında Dilek Yarımdası Milli Parkı’nı ziyaret edenler orman yangınlarının çıkış nedenleri, bireysel olarak alınabilecek önlemler ve orman yangını ile karşı karşıya kalındığında yapılması gerekenlerle ilgili olarak bilgilendirildi.

Öte yandan kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla yürütülen bilgilendirme çalışması ile de şiddete maruz kalan kadınların sahip olduğu yasal haklar ve izlemeleri gereken yöntemlerle ilgili olarak bilgilendirme yapıldı. Kuşadası İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Asayiş Timleri, Atlı Jandarma Timleri ve Huzur Timleri tarafından ise orman yangınları ile mücadele kapsamında denetim gerçekleştirildi.

29 Ağu 2022 - 17:19 - Gündem