Aydın’da Cumhur İttifakı dağılıyor

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık’ın basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda yaptığı açıklamalar ittifakta çatlağa neden oldu. Büyükşehir Belediyesi adayının yeniden Mustafa Savaş olması gerektiğini savunan AK Partililer MHP’li Haluk Alıcık’a büyük tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda önümüzdeki yerel seçimlerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayının MHP’den olması gerektiğini söyledi. Alıcık’ın Mustafa Savaş’ın adaylığına sıcak bakmadıklarına yönelik sözleri ve “İnsanlar siyasetçileri sokakta görmek istiyor” şeklindeki ifadeleri AK Parti kanadında büyük tepkiyle karşılandı.

Haluk Alıcık’ın açıklamalarının büyük talihsizlik olduğunu söyleyen AK Partililer, “Biz bir sonraki seçimlerde de Mustafa Savaş’ın adayımız olmasını istiyoruz. Savaş olmayacaksa bile AK Parti’den başka bir isim çıkabilir. MHP’nin bu oy oranıyla Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı çıkartması saçmalık” ifadelerini kullandı.

24 Ağu 2022 - 17:31 Aydin- Siyaset