Yalanın da böylesi! AKP Kuşadası İlçe Başkanının açıklaması düzmece çıktı!

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe’nin Kuşadası Bayraklıdede Mahallesi’nde özel hat çekildiği, kuyu açıldığı şeklinde açıklamasının baştan aşağı düzmece olduğu ortaya çıktı. Söz konusu kuyunun Ege Mahallesi, Bayraklıdede Mahallesi, Kuşadası Devlet Hastanesi mevkii, Adagöl ve karayolunun üst kısmının besleyen kuyulardan biri olduğu öğrenildi.

Aydın’da sözde muhalefetin yalan rüzgarı devam ediyor. Ülkenin içinden geçtiği ekonomik kriz, vatandaşların yaşadığı yoksulluk gibi konuları örtmek için iftira siyasetini tercih eden güruhun bir yalanı daha ortaya çıktı. Sabah saatlerinde AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe’nin ASKİ tarafından özel hat çekildiği, özel kuyu açıldığı şeklindeki açıklamaları düzmece çıktı. Sözde açıklamayı haber haline getiren haber siteleri de yalana ortak olarak algı operasyonunun parçası oldu.

Haber Aydın’ın yaptığı araştırmada, söz konusu kuyunun Ege Mahallesi, Bayraklıdede Mahallesi, Kuşadası Devlet Hastanesi mevkii, Adagöl ve karayolunun üst kısmının besleyen kuyulardan biri olduğu öğrenildi.. Gerçekten uzak iddiaları gündeme getiren AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe ve haber haline getiren basın kuruluşları hakkında Başkan Özlem Çerçioğlu ve ASKİ Genel Müdürlüğü’nün suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

15 Ağu 2022 - 17:38 Aydin- Siyaset