Emin Aydın’a Öfke Kontrolü Eğitimi

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz günlerde, Aydın Adliyesinde yer alan savcılara canlı yayında galiz küfürler eden Emin Aydın hakkında çok ilginç kulis bilgilere ulaşıldı.

Edinilen bilgilere göre ifadesi alınan Aydın, CMK 109/3c hükmü uyarınca eğitim tedbiri kontrolü ile öfke kontrolü eğitimine devam etmesi yönünde kararla birlikte salıverildi. Adeta mahkemenin sen kendini kontrol etmekten acizsin, gel biz sana öğretelim dediği Emin Aydın’ın soruşturmanın devamında ne tür yeni tedbirlerle karşılaşacağı, ya da soruşturmanın nasıl süreceği tarafımızca takip edilecek.

Bilgisine başvurduğumuz hukukçu uzmanlar ise CMK uyarınca verilmiş bu tedbir kararının dahi Emin Aydın’ın canlı yayında Cumhuriyet Savcılarına kullandığı sinkaflı sözlerinin Aydın Adliyesi yetkililerinde yarattığı rahatsızlığa işaret ettiğini ifade etti.

Söz konusu kararın hangi sıklıkla, nerede eğitim olarak uygulanacağı ise merak konusu oldu.

04 Ağu 2022 - 13:42 Aydin- Siyaset