Askerlik yerleri açıklandı! İşte detaylar

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Askerlik yerleri Millî Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile açıklandı. Ağustos/Eylül/Ekim 2022 döneminde askere sevk edilecek yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlüler askerlik yerleri sorgulama işlemlerini e Devlet üzerinden yapabiliyor.

Ağustos/Eylül/Ekim sınıflandırma döneminde silahaltına alınacak yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlüler için askerlik yerleri belli oldu. Sevk belgesini almayanlar ile aldığı halde sevk edildiği sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılmayanlar bakaya işlemine tabi tutulacak.

ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA EKRANI

ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI

Ağustos/Eylül/Ekim celbi seçim ve sınıflandırma sonuçları e-Devlet duyuruldu. Adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sınıflandırma sonuçlarını öğrenebilecekler.

SEVK TARİHLERİ NE ZAMAN?

Yedek subay/astsubay adayları ile erbaş/erlerin sevk tarihleri şu şekilde;

Yedek Subay/Astsubay Adayları, Erbaş/Er (1nci Grup) 18 Ağustos 2022

Erbaş/Er (2nci Grup) 15 Eylül 2022

Erbaş/Er (3ncü Grup) 13 Ekim 2022

31 Tem 2022 - 21:55 - Gündem