CHP’li gençler Çeştepe Pazarını ziyaret etti

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Aydın’ın Efeler ilçesindeki Çeştepe Pazarını ziyaret etti. Ziyaret sonrası bir açıklama yapan CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, “Bizim milletimize bu hayat pahalılığı reva değildir ve bu işin çaresi de artık bu iktidar değildir. Bu işin tek bir çaresi vardır millettir. Bu işin tek çaresi vardır Millet İttifakı’dır. Milletin önüne koyulacak ilk sandıkta, inşallah bu arkadaşlar gidecek ve Millet İttifakı iktidara gelecek. Esnafımızın yüzü gülecek” dedi.

CHP Aydın İl Gençlik Kolları Çeştepe Pazarını ziyaret etti. Vatandaşlarla ve esnafla bir araya gelen CHP’li gençlere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Ziyareti ardından bir açıklama yapan CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, “Bugün CHP Gençlik Kolları olarak Çeştepe Pazarımızdayız. Öğlen saatlerinde pazarı ziyaret ettik ve görüyoruz ki vatandaşımızın alım gücü o kadar düşmüş ki, pazarda esnafımızdan başka doğru düzgün insan yok, tezgahlar boş. Hakikaten insanlarımız meyveyi, sebzeyi dilimle alacak hale gelmişler. Esnafımızda bu durumdan çok rahatsız” dedi.

Esnafın şikayetlerini dile getiren Dinç, “Bugün esnaflarımız gittikleri pazar sayılarının bile azaldığını söylüyorlar benzine mazota gelen zamdan. Belki de Türkiye’nin en bereketli topraklarında yaşıyoruz. Yani yere tohum atsanız sebze, meyve yetişecek güzellikte bir coğrafyası, bir toprağı var Aydın’ın. Buralarda bile mevsiminde sebzenin, meyvenin, domatesin, biberin fiyatları el yakıyorken biz artık doğuda yaşayan İstanbul’da yaşayan Ankara’da yaşayan vatandaşlarımızın durumunu anlayamaz hale geldik üzülür hale geldik” dedi.

CHP’li Mustafa Dinç açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Maalesef 20 yıldır Türkiye’yi yönetenler vatandaşlarımızı pazardan alışveriş yapamaz hale getirdiler. Vatandaşımızın alım gücü düştü ve yine 20 yıldır ülkemizi yöneten siyasi iktidar esnafımızı iş yapamaz hale getirdi. Bütün esnaflarımızı dertli, bütün esnaflarımız muzdarip ama bir taraftan Türkiye’yi yöneten bu iktidar sahipleri, yüzleri hiç kızarmadan şunu diyebiliyorlar. Vatandaş torbasını dolduramıyor, bir kilo soğan bir kilo domatesi alamıyor ama beyefendiler çayı şekersiz için diyebiliyorlar.
Beyefendiler şatafatlı lüks sofralarda karınlarını doyuruyorlar. Bu durum bizleri gerçekten üzüyor. Vatandaşımızın, esnafımızın geldiği bu hal bizi üzüyor. Biraz önce bir esnaf abimizle buluştuk, sohbet ettik. Geçmiş yıllarda haftada beş pazara gittiğini söylüyor fakat yakıt fiyatlarından kaynaklı artık sadece üç pazara gidebiliyormuş. İşte AKP’nin maalesef ülkemizde pazar esnafımızı getirdiği durum bu.

Bugün Aydın’ın belki en sevilen yemeklerinden biri kızartmadır. Köyde olsun şehirde olsun herkes sofrasına haftada bir kere iki kere bir kızartma yapıp koyardı ama bugün bu fiyatlarla 100 lira bir ailenin harcamadan bir kızartma yapması mümkün değil. Hani bunun yoğurdu nerede, hani bunun ekmeği nerede? Ya bir fasulye yapmak istese insanlar 100 liradan aşağı tencere kaynamayacak. Hani bunun yanına bir ekmek, hani bunun yanına bir cacık? İnsanların sofrasına yemek koyamaz hale getirmiş bu iktidar.

Beyefendiler hala esnafın, vatandaşın karşısına geçip bu ekonomik krizi düzeltecek olan yine biziz diyorlar. Değilsiniz beyler değilsiniz! 20 yılda bu ülkeyi bu duruma siz getirdiniz. Ey Ak Partililer, ey Ak Parti’nin milletvekilleri ülkeyi bu hale siz getirdiniz. Bu esnafı iş yapamaz hale siz getirdiniz. Vatandaşımızı pazarda bir kilo soğan alamaz hale siz getirdiniz. Kurban bayramını atlattık şurada bir iki hafta önce, vatandaşlarımız sofrasına et koyamadı. Bizim milletimize bu hayat pahalılığı reva değildir ve bu işin çaresi de artık bu iktidar değildir. Bu işin tek bir çaresi vardır millettir. Bu işin tek çaresi vardır Millet İttifakı’dır. Milletin önüne koyulacak ilk sandıkta, inşallah bu arkadaşlar gidecek ve Millet İttifakı iktidara gelecek. Esnafımızın yüzü gülecek."

25 Tem 2022 - 15:45 Aydin- Siyaset