Ümit Özdağ Aydın’da Alevilik ile tarikatları bir tuttu, tepki topladı

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Aydın programı kapsamında Cem Alevi ve Kültür Vakfı’nı ziyaret etti. Özdağ, burada kendisine yöneltilen “Cemevlerinin ibadethane olması için bir önergeniz olacak mı?” sorusuna yanıt verdi. Özdağ, “Size verecek sözüm yok” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Aydın’da Cem Alevi ve Kültür Vakfını ziyaret etti. Özdağ’ı Vakfın Başkanı Dr.Rıza Akdeniz karşıladı. Burada kendisine yöneltilen “Cemevlerinin ibadethane olması için bir önergeniz olacak mı?” sorusunu yanıtlayan Özdağ şu ifadeleri kullandı:

Hayır. Bizim parti olarak böyle bir önergemiz olmadı. Bundan sonra da olmayacak. Selefi ve diğer tarikatlar çıkıp onlar da aynı şeyi isteyecek. Bugün Zafer Partisi olarak böyle bir adım atacağız diye size verecek sözüm yok

Vakıf üyeleri ise “Bizim evimize cümbüş evi diyorlar. Çocuklar devlet kurumlarında memur olsa da mobbinglere uğruyorlar. Siz de ‘Böyle bir düşüncemiz yok’ diyerek bir güvence vermiyorsunuz” dedi.

04 Tem 2022 - 13:43 Aydin- Siyaset