Son anket sonuçları yayınlandı: Başkan Çerçioğlu %64,3 ile zirvede!

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Cem Celil  Lale
Cem Celil Lale Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

SONAR Araştırma tarafından Türkiye Geneli Büyükşehir Belediye Başkanlarının Başarı Oranları anketinin sonuçları açıklandı. Mart, Nisan ve Haziran aylarında yapılan araştırma sonuçlarında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı olarak belirlendi.

SONAR Araştırma, Mart, Nisan ve Haziran aylarında Büyükşehirlerde farklı kotalı araştırmalar ile anket düzenledi. Bazı Büyükşehirlerde ve ilçelerde yüz yüze anket ve bazılarında ise telefonla anket yöntemi uygulandı. Anket sonuçlarına göre en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu olarak belirlendi. %64,3 ile zirvede olan Başkan Çerçioğlu’nu, %59,4 ile Mansur Yavaş, %53,1 ile Ekrem İmamoğlu takip etti.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun pandemi, pandemi sonrası sosyal hizmetleri, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve hizmetlerinin artmasının oy oranında artışa neden olduğu ifade ediliyor.

Anketin hata payı Büyükşehirler bazında %0.95, güvenlik sınırı içinde %2,2 ile %2,9 arasında değiştiği belirtildi.

29 Haz 2022 - 17:22 Aydin- Siyaset

Muhabir  Cem Celil Lale