Hemşirelik Fakültesi Mezuniyet Töreni gerçekleşti

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi 2021-2022 Akademik Yılı Yemin ve Mezuniyet Töreni Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Törene; Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yelda Özsunar, akademik ve idari personel, öğrenciler, aileleri ve konuklar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması başlayan törende açılış konuşmasını yapan Tuba Karakaya, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve değerli hocalarımızın bize verdiği bilgiler ışığında hemşirelik mesleğini en iyi şekilde yerine getirebilmek umuduyla bugün mezun olan tüm arkadaşlarım hepimizin yolu aydınlık olsun.” dedi. Tuba Karakaya, kendisi ve tüm mezunlar adına aileler ile öğretim üyelerine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Mezuniyet töreninde bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek konuşmasına başlayan Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yelda Özsunar, “Öğrencilerimizi şefkatle yetiştirdik onlara uygar medeniyetler seviyesinin ulaşabildiği en üst seviyede donanımlı bilgiler vermeye, değerli beceriler kazandırmaya çalıştık. Umuyoruz ki hepsi vatanın dört bir yanına sevgileriyle, bilgileriyle ve becerileriyle hizmet edecekler ve hepimizin yüzünü ağartacaklar. Gurur kaynağı öğrencilerimizi sevgiyle uğurluyoruz, yolları açık olsun.” dedi.

2021-2022 Akademik Yılı birincisi Tuba Karakaya, ikincisi Yeliz Kan ve üçüncüsü Büşra Kıllıoğlu’na plaketlerinin verilmesinin ardından Tuba Karakaya, mezuniyet kütüğüne plakasını çaktı.

Mezun öğrencilere başarı belgelerinin verilmesinin ardından Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Belgin Yıldırım’ı eşliğinde Yemin Töreni gerçekleşti.

Tören, öğrencilerin keplerini atması ile sona erdi.

27 Haz 2022 - 13:30 Aydin- Eğitim