CHP’li Karayer: AKP’nin itibardan tasarruf olmaz politikası tam gaz devam ediyor

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Cumhuriyet Halk Partisi Bozdoğan İlçe Başkanı Hasan Karayer, AKP’li Bozdoğan Belediyesi’nin havuz projesiyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Başkan Karayer açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Memleket yangın yeri, ekmek 3 lira oldu 4 lira olması için eli kulağında, esnaf bitik, üretici son nefesini vermek üzere, tüketicinin cebi örümcek ağı bağlamış AKP ve yancılarının millete ve milletin dertlerine olan kayıtsızlığı ve gamsızlığı devam ediyor. Hazır konu açılmışken örneğini verelim mesela Bozdoğan’da iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir konu var ki evlere şenlik. AKP’li Bozdoğan Belediyesi yaklaşık yapım maliyeti 11 milyon TL olan bir havuz yaptırmak için 14 milyon TL bütçe ayrılıyor. (Tabi ki KDV hariç yani cabası). Biz ovada çiftçi inim inim inliyorken, elektrik sorunu, su sorunu yüzünden kıvrım kıvrım kıvranıyorken bu havuz da neyin nesi demeden, dakika bir gol bir 11 milyonluk yere 14 milyon harcandığını öğreniyoruz. Havuz çiftçinin derdini çözmüyor, üreticinin yarasını sarmıyor, esnafın göz yaşını silmiyor, halkın yüzünü güldürmüyorken kimin derdini çözüyor, kimin yarasına merhem oluyor, kimlerin yüzünü güldürüyor, kimlerin cebini dolduruyor ki bu yoklukta, bunca çilenin derdin içinde olmazsa olmaz oluyor. Kızmayın, küsmeyin. Soruyoruz, halk olarak, hak sahibi olarak soruyoruz. Çünkü 14 milyona hiçbir şey yapamazsanız, tüm Bozdoğan’ın köylerine Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün resmi hesaplamasına göre işçiliği, malzemesi hatta yapacak müteahhidin kar payı dahil 131.952,72 m2 parke taşı yapabilirsiniz. Hesap ortada, hesaplayan ortada efendiler. Şimdi vicdanınızın olduğunu varsayarak elinizi o boşluğa koyun ve cevap verin bu hesaba göre halk mı rant mı söz konusu?

24 Haz 2022 - 20:59 - Gündem