Mezar yerlerine de zam geldi!

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Milletvekili Bayram Yılmazkaya, seçim bölgesi Gaziantep'te asgari ücretli bir vatandaşın 'aile mezarı' alabilmek için en az 10 ay çalışması gerektiğini dile getirdi.

Gıda, konut, akaryakıttaki zamların takip edilemez hale geldiği Türkiye'de, fiyat artışları yalnızca bununla sınırlı değil. CHP Milletvekili Bayram Yılmazkaya Meclis Genel Kurulu’nda seçim bölgesi Gaziantep’teki mezar yerlerinin de cep yaktığını anlattı.

Gazete Duvar'ın aktardığına göre  siyasetçi, “Rakamlar o kadar uçuk ki asgari ücretli bir vatandaş bir ay çalışsa bile Gaziantep'ten mezar yeri alamıyor. Hatta aile mezarı için en az on ay çalışması gerek. Gaziantep'te planlı bir mezar yeri almak 4 bin 600 TL civarında” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni 'vatandaşın cenazesinden bile para kazanma derdine düşmüş' olmakla suçlayan Yılmazkaya, “Zaten pahalı olan şehrimiz Gaziantep'te ölmek bile pahalı. Vay garibanın, fukaranın hâline, ölmek bile zulüm Antep'imde diyorum” dedi.
 

30 May 2022 - 22:56 - Gündem