Başkan Çankır: Sorunun bir parçası olanlar çözümün adresi olamazlar

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile iktidara sert sözlerle yüklendi. Başkan Çankır, Gençlerin gelecek kaygısı ile uykularının kaçmasına, kadınların sokakta tek başına gezmesinin korkularına vesile oldular. Adaleti saraya, hak ve hukuku tek adamın iki dudağına bıraktılar” dedi.

CHP’li Çankır açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bu yazıyı CHP Aydın İl Başkanı olarak değil, bu ülkenin bir vatandaşı olarak yazıyorum.

Dün gerçekleştirilen AKP Aydın İl Danışma Kurulu'nda ülkemizin yaşadığı tüm sorunların çözümünün yine saray olduğu dile getirilmiş. İnsanların evinde huzur, ceplerinde para, tencerelerinde aş bırakmadılar. Çocuğunun cebine harçlık koyamayan babanın, pazardan tane ile sebze almakta bile zorlanan ananın, yoksulluktan evlerinde elektrikleri kesilen garibanların ahlarını aldılar.

İşçiyi, emekçiyi ve emekliyi kula kulluk etmeye mahkûm bıraktılar. Bu ülkenin insanlarını, zengin toprakların fakir insanı olarak tarihe geçirdiler. Gençlerin gelecek kaygısı ile uykularının kaçmasına, kadınların sokakta tek başına gezmesinin korkularına vesile oldular. Adaleti saraya, hak ve hukuku tek adamın iki dudağına bıraktılar. Sığınmacılara tanınan özgürlük ve hakları, kendi vatandaşına tanımadılar. Sorunun bir parçası olanlar çözümün adresi olamazlar. Şimdi çözümün saray olduğunu dile getiren AKP’li yönetim kadrolarına soruyorum?

Domatesin kg ne kadar? Biberin kg ne kadar? Unun çuvalı ne kadar? Çayın kg ne kadar? Benzinin litresi ne kadar? Mazotun litresi ne kadar? Yağın kg ne kadar? Ev kiraları ne kadar? Sütün litresi ne kadar? Tekel ürünleri ne kadar?

Daha burada saymadığım birçok temel gıda ürünlerinden, elektriğinden, doğalgazına milletimizin ihtiyacı olan her şeyden haberiniz var mı?
Asgari ücretliye verdiğiniz maaş, emekliye layık gördüğünü aylık sizce yeterli mi? Milletini perişan hale getiren sizlerin bu konudaki en büyük desteği sandığı milletin önüne getirmek olduğunu bir kez hatırlatmak istiyorum.

30 May 2022 - 18:17 Aydin- Siyaset