Kuşadası, siyasi itibar cellatlarına taviz vermedi

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Cem Celil  Lale
Cem Celil Lale Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kuşadası Belediyesi’ne yönelik başlatılan siyasi kumpas girişimi, iktidara yakın medya organları tarafından devam ediyor. AKP’nin Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe ve Kuşadası Belediyesi’ne çökmek isteyen bazı çevreler tarafından desteklenen girişimler halk nezdinde de büyük tepki topluyor.

Cem Celil Lale/Haber Aydın - 31 Mart 2019’da göreve gelen ve göreve geldiği ilk günden itibaren Kuşadası’nda hizmet seferberliği başlatan Ömer Günel’e yönelik devam eden kumpas girişiminin medya ayağı hamlelerine devam ediyor. Kuşadası Belediyesi’nde yürütülen bir inceleme üzerinden Başkan Ömer Günel’i ilişkilendirmeye çalışan malum çevreler, sık sık Ömer Günel’in görevden alınacağını, partisiyle sorun yaşadığı gibi iddiaları öne sürüyor. Yapılan haberler Kuşadası’nda belediyeden rant muslukları kesilen çevreler tarafından dolaşıma sokuluyor.

İçişleri Bakanlığı 2, Başkan Ömer Günel 4 personeli görevden uzaklaştırdı

Devam eden incelemenin selameti açısından İçişleri Bakanlığı tarafından 2 memur görevden uzaklaştırdı. Başkan Ömer Günel ise bahse konu iş ve işlemlerde ilgisi olabileceği şüphesiyle talimat vererek 4 personeli görevden aldı. Görevden almalar ile ilgili konuşan Başkan Ömer Günel, “Kuşadası Belediyesi yönetimi olarak kamunun zarara uğratılmasına neden olacak herhangi bir ihmale ya da girişime izin vermemiz söz konusu dahi olamaz. İhmali bulunan her kim olursa olsun gerekenin yapılabilmesi için bizler de üzerimize düşeni yerine getirerek inceleme sürecinin tamamlanmasını sağlayacak ve kentimizin çıkarlarını sonuna kadar koruyacağız. Büyük bir titizlikle takip ettiğimiz sürecin tamamlanması ile gerekli tüm işlemleri başlatacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Halk tepkili

Kuşadası Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarından memnun olduklarını belirten Kuşadalılar, “Belediyemiz ile ilgili yapılan karalama kampanyasından rahatsız oluyoruz. Esnafımız pandemiden yeni çıktı. İlçemizi kötü gösterecek girişimlerden herkesin kaçınması lazım. Kuşadası tarihinde görülmemiş yatırımı ve hizmeti alıyor. Meyve veren ağaç taşlanıyor adeta. Her kurumda soruşturma, inceleme olmuyor mu? Bu işleri büyütenlerin musluklarının kesildiğini hepimiz biliyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: FETÖ taktikleriyle siyasi cellatlık yapmaya devam ediyorlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da CHP'li belediye başkanlarına yönelik operasyonlara tepki gösterdi. Torun, "Bunun adı siyasi cellatlık" dedi. Torun, “Torba yasalarla, kararnamelerle, belediyelerimizin yetki ve gelirlerini ellerinden alıyorlar. Kaynakları, sırf muhalefet belediyesi diye kesiyorlar. Yetmiyor, tetikçi müfettişleri, her gün belediyelerimize gönderiyorlar. Masa başı operasyonlarla kumpas kuruyorlar. FETÖ’cüleri temizliyoruz diyorlar ama FETÖ taktikleriyle siyasi cellatlık yapmaya devam ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Başkan Ömer Günel: Doğrular algı operasyonlarınızı yenecek

Kuşadası Belediyesi’ne yönelik yapılan algı operasyonu hakkında konuşan Başkan Ömer Günel ise, “Siyasi itibar cellatlarına sözüm var; doğrular algı operasyonlarınızı yenecek. Ve biz millet iradesi ile hizmet yolunda çalışmaya devam edeceğiz. Göreve geldiğimiz günden itibaren Kuşadalıların hakkını yedirmedik, bu saatten sonra da yedirmeyiz. Bu sürecin sona erdiğinde her şeyin net bir şekilde ortaya çıktığını göreceğiz” dedi.

Neden Kuşadası Belediyesi hedefte?

İnceleme sonucu rutin bir işlem olan ‘Soruşturmanın selameti açısından görevden uzaklaştırma’ işleminin kamuoyunda büyütülerek algı operasyonu yürütülmesinin arkasındaki isimlerin de ortaya çıkması bekleniyor.

Kuşadası Belediyesi’ne yönelik yürütülen karalama kampanyasının arkasındaki isimlerin Başkan Ömer Günel’in göreve gelmesinin ardından belediyeden rantları kesilen isimler olduğu, yerel ve ulusal basına söz konusu haberlerin yapılması için geniş bir bütçe ayırdıkları da gelen bilgiler arasında.

30 May 2022 - 15:56 - Gündem

Muhabir  Cem Celil Lale