CHP’li Gürbilek: Algı mühendisliği yapmaya çalışmayın

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe’ye yanıt verdi. Başkan Gürbilek, “Kuşadası AKP İlçe Başkanının açıklamasını şaşkınlıkla okuduk. Sayın Gökçe kul hakkı yemekten, rüşvetten, yetim hakkı yemekten bahsediyorsunuz. Hele “gerçeklerin elbet eninde sonunda ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.” cümlenizi okuyunca, kendi partinizden bahsediyorsunuz sandık” dedi.

CHP’li Gürbilek açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Kuşadası AKP İlçe Başkanının açıklamasını şaşkınlıkla okuduk. Sayın Gökçe kul hakkı yemekten, rüşvetten, yetim hakkı yemekten bahsediyorsunuz. Hele “gerçeklerin elbet eninde sonunda ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.” cümlenizi okuyunca, kendi partinizden bahsediyorsunuz sandık. Unutmayın ki karanlığa sürüklediğiniz ve sürüklemeye devam ettiğiniz bu ülkede; Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman hak, hukuk, adaleti savunduk. Sadece bizden olanlar için değil, herkes için adalet dedik. Yargı ile siyaseti bu denli birbirine karıştırmış olmasaydınız, neredeyse samimiyetinize inanacaktık. Hukukun üstünlüğünden bahsetmişken size hatırlatmak isteriz ki; hukukun temel ilkeleri olan adil yargılanma hakkı ve masumiyet karinesine göre “Suçluluğu hükmen sabit oluncaya kadar, kimse suçlu sayılamaz.” İktidara geldiğimizde ve yargı organları üzerindeki baskılarınız bittiğinde; hukukun üstünlüğü, mahkemelerin bağımsızlığı ve tarafsızlığı ilkeleri ile yüzleştiğinizde umarız adaletten kaçmazsınız. Çünkü unutmayın ki; “gerçeklerin elbet eninde sonunda ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.”

Yeter ki siz bu tip açıklamalarınızla yargıyı baskı altına almaya, etkilemeye ve algı mühendisliği yapmaya çalışmayın.

27 May 2022 - 22:10 Aydin- Siyaset