Belediye İş Sendikası Söke’deki Büyükşehir Belediyesi personeline saldırıyı kınadı: Kabul edilemez

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde görevli İsmail Hanaylı’ya yönelik saldırıya bir tepki de Belediye İş Sendikası’ndan geldi. Sendika Başkanı Hidayet Yaman yaptığı açıklamada, “Bu saldırıyı gerçekleştiren failin en ağır şekilde cezalandırılmasını İSTİYORUZ! Sendika olarak hukuk sürecini yakından takip edeceğiz” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde UKOME personeli olarak Söke’de görevlerini yaparken emekçi kardeşlerimize yapılan saldırıyı kınıyoruz! Tek sermayesi alın teri olan, yazın sıcakta kışın soğukta evine ekmek götürebilmek ve şehrimizi güzelleştirmek için emek veren kardeşlerimize yapılan bu saldırı kabul edilemez! Bu saldırıyı gerçekleştiren failin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz! Sendika olarak hukuk sürecini yakından takip edeceğiz.

Ailesine çocuklarına ekmek götürmek için sabah evinden çıkan ancak gözü dönmüş bir şehir eşkıyasının aracını üzerine sürmesi ve çarpması ile yaralanarak hastanede tedavi altına alınan değerli emekçi arkadaşımız İsmail Hanaylı’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve değerli emekçi kardeşimizin bir an evvel sağlığına kavuşmasını umuyoruz.

Sökeli hemşerilerimiz gerek sosyal medya üzerinden gerekse telefon ile arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler ve hain saldırıya karşı nefretlerini dile getirdiler. Çok teşekkür ediyoruz. Emeğin alın terinin her damlası Söke halkında karşılık bulmuştur. Ayrıca olayın başından sonuna kadar emekçi kardeşlerimizin yanında olan Aydın Büyükşehir Belediye Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli’ye teşekkür ediyoruz.

12 May 2022 - 11:07 Aydin- Siyaset