Benzine çok büyük zam!

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

Benzinin litre fiyatında çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere zam bekleniyor. Yeni fiyatlandırmaya göre 78 kuruş fiyat artışı bekleniyor. İşte detaylar.

Devam eden Rusya Ukrayna krizi brent petrol fiyatlarını kötü etkiliyor. Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişiklikler akaryakıt fiyatlarını kötü etkilemeye devam ediyor. Sektörden gelen bilgilere göre şimdi benzin fiyatına zam gelecek. Son olarak benzin fiyatına zam geleceği bildirildi. Benzinin litre fiyatının çarşamba gününden geçerli olmak üzere 78 kuruş artması bekleniyor.

Zam sonrası büyük şehirlerde fiyatlandırma şu şekilde olacak: Benzin İstanbul'da 21,13 liraya; Ankara ve İzmir'de ise 21,22 liraya yükselecek.

Bayram öncesi de benzine bir zam gelmişti. 30 Nisan cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 1 lira 33 kuruşluk fiyat artışı karşımıza çıkmıştı. Ancak belirsizliğini koruyan dış etkenler sebebiyle benzinde fiyat dalgalanması hala devam ediyor.

Geçtiğimiz dönemlerde de üst üste gelen akaryakıt fiyatlarındaki artış araç sürücülerinin belini fazlasıyla bükmüştü. Şimdi de global anlamda yaşanan etkenler fiyatlandırmayı olumsuz şekilde etkilemeye devam ediyor.  Brent petrolde ise AB'nin Rusya'ya ambargo planında yumuşamaya gittiği yönündeki haber akışıyla düşüş sürmüştü. Dün 112 dolar civarında işlem gören brent petrol bugün 104 dolara geriledi.

Global piyasalarda tüm enstrümanlarda da çalkalanmalar devam ediyor. Dolar, altın ve kripto para piyasalarında da oynak bir seyir karşımıza çıkıyor. Dolar uzun süre sonra 15 seviyesinin üstüne çıkmış durumda.

10 May 2022 - 14:10 - Ekonomi